Як правильно вибрати крісло або стілець для офісу, щоб у ньому можна було довго сидіти і працювати, не відчуваючи втоми? Офісний стілець повинен бути не тільки комфортабельним і зручним, але і надійним, якісним і практичним. Адже найчастіше офісні меблі є показником солідності фірми і її господаря. Сьогодні ми поговоримо про те, чим керуватися при виборі офісного стільця або крісла.
Види стільців
Офісні крісла діляться на кілька видів: для керівника, для працівників і для відвідувачів. Крісло для керівника має бути не тільки функціональним, але і комфортабельним, так як підкреслює статус начальника. Крім того, стілець керівника повинен бути якісним, тому краще вибирати моделі, виконані з дорогих матеріалів.
В якості матеріалу для оббивки крісла керівників використовують шкіру. Колір оббивки повинен бути класичного чорного або коричневого відтінку. При цьому оббивка крісла повинна бути екологічно чистою, дихаючої і підтримувати температуру тіла.
Крісло керівника повинне являти собою вищу ергономіку. Воно повинно мати пятилучевую опору з коліщатками і підлокітниками. Також крісло повинне бути оснащене механізмами регулювання висоти і кута нахилу спинки і мати підголівник.
Крісла для персоналу мають більш скромні характеристики. Стільці для працівників повинні бути якісними, практичними і зручними, щоб можна було довго працювати без втоми. Крісло для працівників повинне регулюватися по висоті, щоб його можна було підігнати під будь-який зріст людини і висоту робочого столу.
Крісла для працівників, у свою чергу, діляться на операторські і комп’ютерні. Операторські стільці є зручними і функціональними. Вони обладнані підлокітниками, механізмами регулювання висоти сидіння і кут нахилу спинки.
Комп’ютерні крісла для персоналу є універсальними. Вони володіють максимальною комфортністю і мобільністю. Такі стільці не тільки легко переміщуються по офісу, але і обертаються навколо своєї осі.
І остання різновид офісних меблів являє собою крісла для відвідувачів. Крісла для відвідувачів повинні бути зручними і якісними. Вони не повинні відрізнятися складною конструкцією, але бажано, щоб такі стільці мали привабливий зовнішній вигляд.
Конструкція
Конструкція якісного офісного крісла повинна обов’язково мати пятилучевую опору на добре обертових коліщатках. У крісла повинні бути зручні пластикові підлокітники. Відсутність підлокітників може призвести до швидкої стомлюваності і втрати працездатності.
Офісний стілець повинен мати зручно розташовані механізми регулювання, щоб можна було однією рукою поміняти нахил спинки, висоту сидіння або положення підлокітників, не встаючи при цьому з крісла. Добре, якщо регулятор висоти сидіння оснащений амортизатором для пом’якшення навантаження і плавності функції.
Регулятор підлокітників дозволяє зменшити напруження м’язів спини, шиї і плечах, за рахунок чого досягається зручне положення рук. Підлокітники можуть регулюватися по висоті і куту нахилу. Механізми регулювання повинні бути плавними. Регулювання висоти сидіння дуже важлива для людей невеликого зросту.
Конструкція якісного офісного стільця повинна мати форму каркаса з валиком під поперековим прогином. Така конструкція надає анатомічну форму спинці стільця. Нижня кромка сидіння повинна бути округлої форми, щоб не затискати судини на ногах. Товстий шар поролону по краях сидіння служить для оптимальної фіксації тіла.
Спинка
При виборі офісного стільця зверніть увагу на кут нахилу між спинкою і сидінням. Він повинен бути трохи більше 90 градусів, дозволяючи розслабляти поперековий відділ хребта при відкиданні на спинку стільця.
Спинка стільця повинна бути анатомічної форми, тобто повторювати контури вашого тіла і спини зокрема. Спинка крісла має регулюватися за кутом нахилу, щоб у неробочий час можна було розслабитися і розслабити тіло.
Спинка крісла для керівника може перебувати під нахилом більше ніж 90 градусів. Спинку крісла для відвідувачів краще встановити підлогу кутом в 90 градусів, щоб підкреслити діловий стиль спілкування. У такому положенні клієнт буде відчувати себе розслаблено, але в той же час, пам’ятати, що він знаходиться в кабінеті у начальника.
Сидіння
Сидіння офісного крісла бувають жорсткими, напівм’якими і м’якими. Жорсткими вважаються ті сидіння, які виконані з еластичних настильних матеріалів таких, як соломка, дерево або метал. Напівм’які сидіння мають середню товщину настилу. А ось м’які сидіння мають велику товщину настилу і забезпечені пружинами.
Поверхня сидіння повинна бути більше гладкою, ніж рельєфною. Форма сидіння повинна бути округлою. Бажано, щоб оббивка сидіння була водо – і паропроникливий, дихаючої і екологічно нешкідливою.
Підлокітники
Наявність підлокітників у офісного крісла бажано, але не обов’язково, якщо мова йде про стільці для працівників або відвідувачів. Підлокітники служать для зняття навантаження з плечей, шиї і хребта. Крім того, вони забезпечують зручне положення рук і знімають з них втому. Також руки знаходяться не на вазі, що забезпечує додатковий комфорт.
Механізми
Одними з головних механізмів офісного крісла є регулювання висоти сидіння та нахилу спинки, які дозволяють підтримувати правильну поставу і рівновагу тіла. Сучасні моделі офісних стільців забезпечені синхромеханизмом, який дозволяє одночасно змінювати кут нахилу спинки і сидіння.
Ще однією корисною функцією стільця є механізм гойдання, що дозволяє злегка захитався в кріслі, без ризику зламати його. Це досягається за рахунок автоматично підібраного коефіцієнта пружності, який враховує вагу знаходиться в калі людини. Вісь хитання злегка зміщена вперед щодо центру крісла, завдяки чому коліна людини не піднімаються при погойдуванні.
Комфорт
Комфортабельність офісного крісла або стільця досягається не стільки за рахунок будь-яких механізмів, завдяки наявності зручної конструкції і підтримки хребта. Так, підлокітники відповідають за зменшення втоми плечового пояса, шиї і спини.
Рівномірний розподіл навантаження на тіло та його рівновага підтримується за рахунок потовщення сидіння і спинки ближче до країв. Спадний передній край сидіння дозволяє запобігти защемлення судин на ногах. Різні механізми і регулювання крісла забезпечують додатковий комфорт.
Матеріал
Якісне офісне крісло повинно бути виготовлено з екологічно нешкідливих гігієнічних матеріалів. В якості оббивки використовується натуральна шкіра або якісна синтетика, які дозволяють шкірі дихати і зберігають постійну температуру тіла. Також можливе використання штучної шкіри і пластика на нижніх і задніх поверхнях стільця.
Дерев’яна основа стільця не користується популярністю. Вона поступилася своє місце пластику та металу, які вважаються більш довговічними і надійними. Конструкційні елементи виконані з алюмінію, поліуретану і дерева.
Оббивка офісних стільців виготовляється з якісних зносостійких тканин. Колір оббивки вибирається з урахуванням навколишнього оточення і меблів в офісі. Найбільш вагомими вважаються сірі, чорні, коричневі і бежеві тони.
Колір
Колірна гамма офісних стільців визначається, виходячи з переваг керівника. Офісні крісла повинні ідеально поєднуватися з іншими меблями та інтер’єром в цілому. Класикою жанру вважаються темні тони.
Світлі тони доречні лише в тому випадку, якщо стіни і меблі в офісі виконані в тих же кольорах. Однак світлі стільці швидко забруднюються і втрачають свій зовнішній вигляд. Офісні крісла яскравих забарвлень не доречні, оскільки відволікають від роботи і створюють несерйозну репутацію компанії.
Виробник
Найбільш популярними офісними кріслами є крісла вітчизняного, німецького, італійського та польського виробництва. Останнім часом спостерігається наплив також китайської, сінгапурської і тайванської офісних меблів, яка, однак, не відрізняється своєю якістю і надійністю.
Найбільш ергономічними і якісними вважаються німецькі офісні крісла. Вони виготовляються з дорогих матеріалів і оснащені сучасними механізмами. Німці є піонерами в області впровадження інноваційних технологій, однією з яких стала регульована поперекова підтримка.
Німецькі офісні крісла відрізняються підвищеною безпекою і комфортом. На всіх колесах таких стільців встановлюються гальмівні механізми, які при необхідності блокують їх обертання. Німецькі офісні стільці також мають більш товстий наповнювач сидінь, забезпечуючи додатковий комфорт.
На другому місці після німецьких стоять італійські офісні крісла, які не поступаються їм за складності конструкції. Однак за дизайнерським новаторствам вони перевершують своїх побратимів. Крім того, італійці постійно оновлюють свої моделі стільців, придумуючи нові форми, кольори і розміри.
Тим не менш, витончена італійська меблі проходить ретельний відбір і тестування на предмет зручності та безпеки. Будь-яка забракована модель, яка не пройшла випробувань, знімається з виробництва.
Однак німецька і італійська меблі не тільки високо цінується, але і коштує дорого. Тому дозволити її собі можуть далеко не всі фірми. А ось польська офісні меблі набагато поступається за ціною своїм європейським побратимам при одночасному збереженні якості.
На російський ринок надходить лише та польська меблі, яка пройшла перевірку на європейському ринку. Завдяки тому, що ці моделі вважаються застарілими на світовому ринку, їх активно постачають в Росію за цілком демократичними цінами.
Останнім часом з’явилося безліч китайських, сінгапурських і тайваньських виробників офісних крісел і стільців. Незважаючи на низькі ціни, їх офісні меблі не є якісною і зручною. Поки ці виробники не здобули собі хорошу репутацію.
Вітчизняні виробники офісних меблів скрупульозно підходять до свого провадження. Завдяки цьому вони не втрачають свою марку. Російська меблі за якістю не поступається європейському, а завдяки ціною стає ще й популярною.
Корисні поради
При виборі офісного крісла, необхідно в ньому посидіти. Після того, як ви встали зі стільця, він не повинен скрипіти або погойдуватися. Покатайте стілець і подивіться, як їздять його коліщатка. Вони повинні легко ковзати по будь-якій поверхні підлоги.
Наявність підлокітників обумовлено типом стільця. Якщо це крісло начальника, то підлокітники обов’язкові. Для співробітників і відвідувачів підійдуть стільці і без підлокітників, але тоді вони повинні мати бездоганну дизайнерське оформлення, щоб відповідати статусу фірми.
Якщо ви вибираєте офісне крісло з підлокітниками, перевірте їх функціональність. Якщо у них є режим регулювання по висоті і куту нахилу, перевірте, як вони працюють. Механізми регулювання повинні працювати плавно і справно.
При виборі стільця також слід враховувати, для кого ви підбираєте меблі. Крісло для керівника має бути забезпечено механізмом гойдання. Крісла для співробітників повинні мати синхромеханізм, а стільців для відвідувачів досить мати широке сидіння з низькою спинкою і пружну металеву раму або ніжки.
При виборі стільці для відвідувачів небажано віддавати перевагу крісел на поворотній опорі, краще замінити їх стаціонарними. Офісні стільці для співробітників повинні мати підтримку для спини і плечей, а ось спинка крісла для керівника повинна бути достатньо високою, щоб забезпечувати опору для голови.
Поради по догляду та експлуатації за офісними кріслами і стільцями
Щоб офісні меблі служила довго і справно, за нею необхідно ретельно доглядати. Також потрібно дбайливо поводитися з меблями під час експлуатації. Будьте акуратні з транспортуванням офісних стільців. Щоб уникнути подряпин і порізів, необхідно добре упакувати крісло. Переносити стільці можна тільки за низ, а не за підлокітники або спинку.
Шкіряні меблі не можна ставити біля нагрівальних приладів або під прямі сонячні промені, так як вона не переносить перепади температур і швидко виходить з ладу. Відстань від стільця до джерела тепла повинна бути не менше 40-50 див.
Шкіряні меблі легко чиститься за допомогою мильного розчину. Мильний розчин розводять на основі кип’яченої води. Змоченою в розчині м’якою тканиною акуратно очищають поверхню шкіряного крісла або стільця. Шкіру не можна шкребти або терти, так як на ній можуть залишитися подряпини. Після чищення необхідно насухо витерти поверхню стільця, так як шкіра не любить вологи.
Для того щоб шкіра блищала, поверхню стільця обробляють м’якою губкою, на яку нанесені 6-8 крапель касторової олії. Також можна використовувати спеціальні засоби по догляду за шкіряними меблями. Проте, перш ніж використовувати засіб, протестуйте його на невеликому малопомітній ділянці крісла.
Якщо ви забруднили стілець пастою, фломастером або якою-небудь рідиною, то очистити сліди можна за допомогою спиртового розчину. Плями рослинного або тваринного жиру прибираються сухою вовняною тканиною.
Офісні крісла та стільці виготовляють з різних матеріалів. Тому чистити офісні меблі потрібно з урахуванням використаних матеріалів. Тканинну оббивку крісел очищають за допомогою пилососа або вологою сапи. Якщо на стільці є забруднення, їх видаляють губкою або м’якою тканиною, змоченою в мильному розчині. Після цього стілець витирають насухо.
Не можна використовувати для чищення тканинної оббивки стільця миючі засоби, так як вони залишають розводи і можуть зіпсувати зовнішній вигляд крісла. Під час чищення крісел необхідно також витирати пил з коліс, щоб воно легко ковзало по підлозі. Час від часу необхідно перевіряти кріплення всіх гвинтів і підкручувати їх у разі необхідності.
Не можна ставати на офісне крісло або використовувати його в якості підставки, так як він може поламатися. Будьте обережні з гострими предметами, так як вони можуть зіпсувати оббивку стільця. Не сидіть на поламаному стільці, так як це небезпечно.
Не можна класти на стілець вологі ганчірки, барвники, клей і інші канцелярські товари. Не можна постійно гойдатися і обертатися на кріслі, так як його механізми можуть швидко вийти з ладу, і стілець зіпсується.